Basketboll

FLUTURUESI GJILANAS FLET PARA PËRBALLJES ME ISH-SKUADRËN

Prishtinë(AsistiOnline) – Njëri prej basketbollistëve më të mirë te Drita, Arian Mehmeti ka folur për AsistinOnline para duelit që skuadra e tij e zhvillon sot ndaj Trepçës.

Mehmeti ka deklaruar se janë përgatitur maksimalisht dhe besojnë në paraqitje që do ju mundësonte baraspeshë me kundërshtarin.

”Kemi bërë maksimalisht përpjekje përkundër vështirësive infrastruktutore, financiare dhe organizative që të kompletohemi dhe besoj që jemi drejtë rrugës së mirë, përballja kuptohet do jetë e vështirë sepse Trepça si një ekip i organizuar mirë dhe i përgatitur mirë do jetë patjetër lojë e vështirë, mirëpo unë pres që të tregojmë paraqitje adekuate dhe lojë të mirë mbi të gjitha”, u shpreh Mehmeti.

Dueli mes Dritës dhe Trepçës luhet sot nga ora 17:00.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.