Basketboll

NICHOLS LARGOHET NGA PRIZRENI 16, NËNSHKRUAN NË ELITËN ÇEKE

Prishtinë(AsistiOnline) – Basketbollisti amerikan Ty Nichols është larguar nga skuadra kosovare e Prizrenit 16.

Nichols ka gjetur skuadër të re dhe dhe është transferuar në elitën çeke, konkretisht te skuadra “Decin”.

Organizatori 190 centimetra i gjatë me Prizrenin 16 sivjet në 3 ndeshje luajti me mesatare prej 22 pikëve, 6 asisteve e 4.7 kërcimeve për ndeshje.

Të kujtojmë se Nichols edicionin e kaluar u paraqit edhe me Vëllaznimin e Gjakovës.

/AsistiOnline.com/

 

Komentet janë të mbyllura.