Basketboll

PRISHTINA SONTE E NISË STINORIN NË LIGËN BALLKANIKE

Prishtinë(AsistiOnline) – Dy herë kampionja e Ligës Ballkanike, Sigal Prishtina sot rikthehet edhe zyrtarisht në këtë garë.

Kryeqytetasit nga Kosova takohen sonte me Akademic Plovdivin e Bullgarisë në Prishtinë, duel ky i cili fillon nga ora 19:00.

Sigal Prishtina në këtë edicion ka ndryshuar pothuajse tërë strukturën ekipore dhe me një roster me lojtarë të rinjë në moshë i synon sukseset.

Për këtë duel i cili zhvillohet në Pallatin e Sporteve në Prishtinë, ekipi bardhekaltërt ka në dispozicion 280 bileta për shikuesit e çmimi i tyre do të jetë 3 euro.

Kjo sfidë transmetohet direkt në Art Sport 1 nën-komentimin e Agon Fehmiut, derisa rezultatin pas çdo çereku, por edhe raportin final të sfidës do të mund ti gjeni në www.AsistiOnline.com

/AsistiOnline.com/

 

Komentet janë të mbyllura.