Basketboll

LISTA E DANIMARKËS NDAJ KOSOVËS

Prishtinë(AsistiOnline) – Kosova dhe Danimarka ndeshen nesër në kuadër të parakualifikimeve për Eurobasket 2025.

Kosova tashmë e ka zhvilluar një duel në kuadër të kësaj faze, ku ka pësuar humbje nga Norvegjia, derisa për danezët kjo do jetë sfida e parë.

Selektori i ekipit të Danimarkës,  tashmë e ka publikuar listën prej 15 lojtarëve për Kosovën:

Asbjørn Midtgaard ZZ Leiden (Holandë)
Bakir Serdarevic Horsens IC (Danimarkë
Daniel Mortensen Thor Thorlakshofn (Islandë)
David Knudsen AB Albacete (Spanjë)
Frederik Houggaard Nielsen Team Fog Næstved (Danimarkë)
Frederik Rungby BSW Sixers (Gjermani)
Gustav Knudsen Casademont Zaragoza (Spanjë)
Leonardo Carlino BMS Herlev Wolfpack (Danimarkë)
Mads Bonde Stürup Basquet Girona (Spanjë)
Martin Poulsen Team Fog Næstved (Danimarkë)
Mathias Bak Team Fog Næstved (Danimarkë)
Noah Churchill UCAM Murcia (Spanjë)
Sami Eleraky Randers Cimbria (Danimarkë)
Sebastian Åris Petersen Svendborg Rabbits (Danimarkë)
Sylvester Berg Real Valladolid (Spanjë)

 

Sfida mes Kosovës dhe Danimarkës zhvillohet nesër në Pallatin e Sporteve në Prishtinë, starton nga ora 19:00 dhe transmetohet direkt në Platformën televizive numër një në vend, Artmotion/ArtSport1.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.