Basketboll

SOT FILLON FINAL FOURI I LIGËS UNIKE

Prishtinë(AsistiOnline) – Dita e sotme pritet të jetë mjaftë interesante me basketboll në vendin tonë, kjo për faktin se luhet Final Fouri i Ligës Unike te meshkujt.

Katër skuadra do të luajnë sot në dy gjysmëfinale, për të tentuar kalimin në finalen e madhe.

Gjysmëfinalja e parë zhvillohet mes ekipit nga Kosova, Golden Eagle Yllit dhe skuadrës shqiptare nga Durrësi, Teuta.

Derisa në duelin e dytë takohen dy ekipet kosovare, Peja dhe Prizreni 16.

Të dyja ndeshjet transmetohen direkt në Platformën ArtMotion, derisa organizimi do të mbahet sot dhe nesër në qytetin e Pejës.

Orari

E mërkurë

17:00 Golden Eagle Ylli-Teuta

20:30 Peja-Prizreni 16

E enjte

17:00 Ndeshja për vendin e tretë

20:30 Finalja

Komentet janë të mbyllura.