Ndeshja e kthimit në ”play out” për Superligën e Kosovës

Sonte zhvillohet dueli i dytë i ”play out”-it ndërmjet Ponte Prizrenit dhe Borës.

Ndeshjen e parë e fituan prizrenasit bindshëm 86:123 dhe janë favoritë për të siguruar Superligën për edicionin, pasi fituesi përcaktohet nga dy ndeshjet.

Prizrenasit kishin përfunduar në vendin e shtatë të Prince Caffe Superligës, ndërkohë Bora ishte finaliste e Ligës së Parë, ndërkohë që kishte fituar edhe Kupën e Ligës së Parë.

Takimi zhvillohet të shtunën nga ora 20:30 në Therandë dhe transmetohet direkt në YouTube.

Të fundit:

Të ngjajshme: