Ekskluzive: Vëllaznimi arrin marrëveshje me Bardh Rexhën

Prishtinë(AsistiOnline) – Vëllaznimi duket se e ka mbyllur merkaton e transfereve verore me një prej lojtarëve më perspektiv në vend.

Sipas burimeve të AsistiOnline.com, skuadra gjakovare ka shtuar në radhët e veta, alonë e fuqishme rahoveciane, Bardh Rexha.

22 vjeçari në edicionin e kaluar ka luajtur te Rahoveci dhe ka qenë prej kontribuesve kryesor me mesatare prej 7.5 pikëve, 5.4 kërcimeve, 1.6 asisteve për ndeshje, duke qenë shumë herë edhe afër double-double statistikave dhe vlen të ceket se ka arritur tre herë gjatë sezonit një gjë të tillë.

Rexha që njihet për fuqi të jashtëzakonshme dhe mbrojtje fantastike, por edhe sulm të menqur, pritet të jetë prej shtyllave kryesore te Vëllaznimi i Audrius Prakuraitis.

Gjatë kësaj vere, Bardhi ishte edhe pjesë e Përfaqësueses së Kosovës 3×3, duke qenë dukshëm lojtari kryesor i ekipit. /AsistiOnline.com/

 

Të fundit:

Të ngjajshme: