Erxhan Osmani stinorin e ri në Euroligë, zyrtarizohet te Anadolu Efesi

Prishtinë(AsistiOnline) – Basketbollisti shqiptar, Erxhan Osmani edhe zyrtarisht është bërë pjesë e gjigantit të basketbollit turk dhe evropian, Anadolu Efes.

23 vjeçari, është prezantuar sot nga dy herë rresht kampioni i Evropës.

Nënshkruam kontratë 1+1 sezonale me lojtarin e suksesshëm Erxhan Osmani. Mirë se erdhe Erxhan”, shkruan njoftimi i kampionit aktual të Turqisë.
Erxhani në edicionin e fundit u paraqit me Darussafakën, derisa së fundmi ka marrë edhe nënshtetësinë turke dhe po paraqitet rregullisht me Kombëtaren e Turqisë.
Nga ekspertët, Ergjani llogaritet prej basketbollistëve më perspektivë në shtetin turk. /AsistiOnline.com/

Të fundit:

Të ngjajshme: