Basketboll

Peja zëvendëson Larry Thomasin me Aaron Cok Jr

Prishtinë(AsistiOnline) – Peja e ka prezantuar sot edhe një transfer të huaj për ekipin.

Amerikani Aaron Cok Jr. është transferi më i ri i kampionit aktual të Kosovës, ka njoftuar sot faqja zyrtare e klubit verdhezi.

Lojtari në fjalë luan në pozitën e fundorit dhe është i gjatë 188 centimetra.

Cook te Peja pritet të vije si zëvendësim i Larry Thomas i cili sipas burimeve të AsistiOnline.com, nuk do të jetë pjesë e ekipit sivjet.

26 vjeçari në edicionin e fundit ishte paraqitur me Nevezisin në elitën lituaneze, ku në 10 ndeshje ka pasur mesatare prej 5.4 pikëve, 3 asiste e 1.9 kërcime.

Përpos Lituanisë, Cook ka luajtur edhe në Qipro, derisa në SHBA ka luajtur për tri kolegje të ndryshme. /AsistiOnline.com/

 

Komentet janë të mbyllura.