Basketboll

Kjo është gjendja me të lënduarit te Peja

Prishtinë(AsistiOnline) – Peja sot luan ndaj Chemnitzit në kuadër të xhiros së parë në FIBA Europe Cup.

Ekipi verdhezi në javën e fundit është përballur me lëndime të lojtarëve vendorë e që mund të përcillen, pasi me gjasa pritet të mungojnë edhe sonte.

Siç ka mësuar AsistiOnline.com, Lis Shoshi është në dyshim të madh edhe për sot, derisa Arian Qallaku mund të inkuadrohet në lojë. E për lojtarë të tjerë të lënduar nuk raportohet.

Peja dhe Chemnitzi luajnë mes vete sonte nga ora 19:00.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.