Basketboll

Penza nënshkruan me amerikanen e tretë, kompleton skuadrën me lojtare

Prishtinë(AsistiOnline) – Njëra prej ekipeve më të suksesshme në historinë e basketbollit kosovar femëror, Penza e ka zyrtarizuar edhe lojtaren e fundit të huaj para fazës finale të stinorit.

Klubi verdhezi ka njoftuar për arritjen e marrëveshjes me lojtaren e pozitave 2/3, Tashara Jones.

Amerikanja ka përvojë me kolegj në SHBA si dhe në shtetet e Nikaraguas dhe Marokut.

Kjo lojtare e re e Penzës pritet të debutojë sonte ndaj Flamurtarit në Ligën Unike.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.