Basketboll

Kanadaja prezanton 12shen e frikshme për Lojëra Olimpike

Prishtinë(AsistiOnline) – Kombëtarja e Kanadasë sivjet do të jetë pjesëmarrëse në Lojërat Olimpike – Paris 2024

Aktualisht medalistja e bronztë e botës që vitin e kaluar zuri vendin e tretë, do të garojë edhe Lojëra Olimpike.

Ky ekip tashmë është prezantuar si roster dhe në përbërje ka lojtarë të frikshëm që luajnë në NBA si: Jamal Murray, Shai Gilgeous-Alexander, RJ Barrett,  Andrew Wiggins, Dillon Brooks, Kelly Olynyk, Dwight Powell, Luguentz Dort etj, dhe pothuajse të gjithë luajnë në NBA.

Mund të jetë një imazh i 1 person, Duke luajtur basketboll dhe teksti që thotë "SENIOR MEN'S NATIONAL TEAM TRAINING CAMP ROSTER KYLE ALEXANDER NICKEILALEXANDER-WALKER RJ BARRETT TRAE BELL-HAYNES KHEM BIRCH OSHAE BRISSETT DILLON BROOKS LUGUENTZ DORT ZACH EDEY CANADA MELVIN EJIM SHAI GILGEOUS-ALEXANDER MFIONDU KABENGELE 24 Sun Life TREY LYLES JAMAL MURRAY ANDREW NEMBHARD KELLY OLYNYK DWIGHT POWELL PHIL SCRUBB CAN THOMAS SCRUBB ANDREW WIGGINS TORONTO, ONTARIO JUNE 28 JULY CANADA"

Mund të jetë një imazh i 8 persona, njerëz që luajnë basketboll dhe teksti

Komentet janë të mbyllura.