Basketboll

RAHOVECI ZYRTARIZON PLANTAKUN

Prishtinë (AsistiOnline) – Ashtu sikurse paralajmëroi ekskluzivisht AsistiOnline, ashtu në fakt edhe doli. Neven Plantak është kryetrajner i ri i Rahovecit.

Kështu ka bërë me dije sot, skuadra e Rahovecit nëpërmjet një komunikate në Facebook.

Në vijim ju sjellim shkresën e plotë dhe pa ndërhyrje nga KB Rahoveci:

“KB Rahoveci ka kënaqësinë të njoftoi arritjen e marrëveshjes me trajnerin e njohur nga  Kroacia, Neven Plantak, i cili do të drejtoi skuadrën tonë gjatë edicionit të ardhshëm.Plantak ka nënshkruar kontratë një vjeçare me Rahovecin dhe gjatë muajit gusht pritet të arrij në vendin tonë, kohën kur edhe fillojnë përgatitjet për një vit intensiv që na pret përpara, si në Superligë por edhe në gara ndërkombëtare. Plantak vjen në një moment kyç e historik për Rahovecin, derisa përvoja e tij do të shërbejë shumë në rezultatet e skuadrës sonë.Trajneri kroat nuk është emër i panjohur për basketbollin, jo vetëm në Kosovë por edhe më gjerë, ai ka qenë edhe trajneri i Trepçës,  pastaj i skuadrës së njohur kroate Zadar dhe së fundmi në Vllaznin e Shkodrës”, thuhet në komunikatë.

Komentet janë të mbyllura.