Basketboll

ISH-YLLI I BASHKIMIT, KALON NË SUPERLIGËN FINLANDEZE

Prishtinë(AsistiOnline) – Ish-lojtari i Bashkimit të Prizrenit, Jordan Capps është bërë me skuadër të re.

Capps që në stinorin e kaluar ishte pjesë e skuadrës kosovare, Bashkimi. Ka nënshkruajtur me ekipin e elitës finlandeze,  Lapuan Korikobrat.

Capps në stinorin e kaluar ishte individi më i dalluar në radhët e Bashkimit dhe kishte një mesatare astronomike prej 25.7 pikë për ndeshje.

 

Komentet janë të mbyllura.