Basketboll

ZYRTARE: PEJA PREZANTON EDHE NJË TRANSFER NË VIGJILJE TË VITIT TË RI

Prishtinë(AsistiOnline) – Skuadra e Pejës e ka prezantuar edhe përforcimin e dytë në afatin kalimtar dimëror.

Pejanët në vigjilje të Vitit të Ri 2020, kanë transferuar në skuadër qendrën e fuqishme kanadeze, Keanau Post.

Njoftimi zyrtar i pejanëve:

“KB Peja ka arritur marrëveshje me Keanau Post për pozitën e qendrës. Kanadezi është 27 vjeçar dhe është i gjatë 211 cm. Welcome Keanau, Karagaçi is waiting for you 🏅⚡“.

Pejanët sot kanë zyrtarizuar edhe transferin vendor, Arti Hajdari. Ndërsa në luftën e tyre për trofe, pritet të forcohen edhe me lojtarë të tjerë cilësorë.

Komentet janë të mbyllura.