Basketboll

CLARK TRANSFEROHET NË LA LIGA TË ARGJENTINËS

Prishtinë(AsistiOnline) – Ish-basketbollisti amerikan i Golden Eagle Yllit, Elyjah Clark nuk ka vazhduar me skuadrën therandase dhe ka gjetur angazhman menjëherë.

Clark ka nënshkruajtur me skuadrën nga LA Liga në Argjentinë, Olimpico de la Banda”.

23 vjeçari kishte shkëlqyer me Yllin, duke fituar titullin e kampionit të Kosovës, por edhe Ligën Unike mes Kosovës dhe Shqipërisë.

Ai te Ylli në 19 ndeshje të zhvilluara pati mesatare prej, 13.3 pikëve, 3.4 kërcimeve e 3.1 asisteve për ndeshje.

/AsistiOnline.com/

 

Komentet janë të mbyllura.