Basketboll

MAXHUNI PREJ MË TË MIRËVE NË HUMBJEN E FINLANDËS

Prishtinë(AsistiOnline) – Kombëtarja e Finlandës dje u mposht nga Suedia në kualifikimet për Kupën e Botës 2023.

Në këtë ndeshje për finlandezët u paraqit edhe lojtari i tyre i së ardhmes, djaloshi nga Kosova por i lindur dhe rritur atje, Edon Maxhuni.

Maxhuni Jr u paraqit me Finlandën 15 minuta dhe ishte në top-3 pikëshënuesit e ekipit me 10 pikë e poashtu shtuar 2 kërcime.

Finlanda u mposht nga Suedia 72-62, derisa ndeshjen e rradhës në këtë kampanjë e zhvillon të dielën në cilësinë e vendases ndaj Kroacisë.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.