Basketboll

LIDERI DHE KAMPIONI AKTUAL I UNIKES SFIDOHET NGA TIRANA

Prishtinë(AsistiOnline) – Ndeshja e dytë dhe derbi i mbrëmjes në Ligën Unike të meshkujve zhvillohet në kryeqytetin shqiptar.

Skuadra e Tiranës do e pres sonte në shtëpi, liderin dhe kampionin aktual të Ligës Unike, Golden Eagle Yllin nga Theranda.

Deri tani, tiranasit kanë tri fitore dhe dy humbje, kurse Ylli i ka katër fitore dhe një humbje, duke kryesuar i vetëm në renditjen tabelare.

Sfida fillon nga ora 19:00 dhe transmetohet direkt në RTSH.

Si zakonisht të rejat para dhe pas ndeshjes, pesëshet startuese, rezultatin, por edhe raportin final të sfidës do të mund ti gjeni në portalin e vetëm në shqiptari, dedikuar ekskluzivisht basketbollit, AsistiOnline.com

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.