Basketboll

MBYLLET STINORI VJESHTOR, GOLDEN EAGLE YLLI LIDER NË TË DYJA GARAT!!

Prishtinë(AsistiOnline) – Me dy ndeshjet e djeshme të Ligës Unike, është mbyllur stinori vjeshtor për skuadrat e basketbollit të Kosovës.

Si për rastësi në të dyja garat ku luajnë ekipet nga Kosova, Superligën e Kosovës dhe Ligën Unike prin në renditjen tabelare kampioni aktual i të dyja garave, Golden Eagle Ylli.

Në ArtMotion Superligën e Kosovës Ylli ka një ecuri prej 10 fitoreve(7 prej tyre së fundmi rradhaz) e 4 humbjeve, aq sa ka edhe Trepça në pozitën e dytë, por që lider (kampion i sezonit vjeshtor) konform propozicioneve të garave për edicionin 2021-2022 është KB Golden Eagle Ylli pasiqë nga dy ndeshjet e zhvilluara me KB Trepçën ka koshdallim më të mirë (+20).

Për dallim nga elita kosovare në Ligën Unike, Ylli kryeson i vetëm në tabelë me 13 pikë të grumbulluara, 6 fitore e 1 humbje, pasuar nga Peja që ka 5 fitore e 2 humbje dhe 12 pikë.

Tabela në ArtMotion Superligën e Kosovës pas stinorit vjeshtor:

Tabela në Ligën Unike pas stinorit vjeshtor:

Stinori pranveror në të dyja garat fillon në mesin e muajit janar 2022.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.