Basketboll

KOSOVA SONTE KËRKON FITOREN E MADHE NDAJ NORVEGJISË

Prishtinë(AsistiOnline) – Një natë e madhe e pret sot basketbollin e Kosovës, pasiqë luan Përfaqësuesja A në ndeshjen e rradhës për parakualifikimet e Eurobasketit 2025.

Djemtë e Kosovës sonte përballen me Norvegjinë në Mitrovicë dhe me fitore eventuale, do ti rritnin në maksimum gjasat për tu kualifikuar në fazën e rradhës.

Në duelin e parë, Norvegjia e kishte mposhtur Kosovën me rezultat 86:77, por sonte besojmë se gjërat do ndryshojnë qartë me shtimin e amerikanit të natyralizuar në ekip, Scott Bamforth i cili ka përvojë të madhe.

Sfidën do të mund ta ndiqni direkt në Platformën ArtMotion.

Si zakonisht të rejat para dhe pas ndeshjes, pesëshet startuese, rezultatin, por edhe raportin final të sfidës do të mund ti gjeni në portalin e vetëm në shqiptari, dedikuar ekskluzivisht basketbollit, AsistiOnline.com

Vlen të ceket se vendi i parë kualifikohet në rrethin e dytë parakualifikues, si dhe një skuadër shkon tutje nga më të mirat në tri grupet. Në këto përballje gjithashtu është i rëndësishëm kosdallimi dhe takimet direkte.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.