Basketboll

PRISHTINA E MBYLL PJESËN E PARË ME AVANTAZH SHUMË TË NGUSHTË NDAJ BASHKIMIT

Prishtinë(AsistiOnline) – Përfundon pjesa e parë e duelit ndërmjet, Prishtinës dhe Bashkimit.

Pas pjesës së parë po avancon skuadra e Prishtinës me rezultatin 45-43.

Te Prishtina deri tani u dallua, Lejson Zeqiri me 14 pikë.

Te Bashkimi aktualisht më i miri është, John Florveus me 14 pikë.

________________________________________________________________________________________

Ju sjellim pesëshet startuese të ndeshjes, Prishtina – Bashkimi e vlefshme për xhiron 24 të ArtMotion Superligës së Kosovës.

Kryeqytetasit startojnë kështu: Palokaj, Brown, Dugat, Janjeva, Faye, Lewis, Veseli, Ross, Florveus.

Bashkimi e nisë me këtë pesëshe: .

/AsistiOnline.com

Komentet janë të mbyllura.