Basketboll

DERBI NË DUELIN E FUNDIT TË XHIROS SONTE NË ”MIZAHIR ISMA”

Prishtinë(AsistiOnline) – Dueli i fundit i xhiros 26 në ArtMotion Superligën e Kosovës zhvillohet në Rahovec.

Skuadra ‘vreshtare’ në palestrën simpatike ”Mizahir Isma” sonte e pret ekipin e Sigal Prishtinës.

Rahoveci dhe Sigal Prishtina ndeshen apo thënë më mirë sonte sfidohen skuadra e gjashtë, përkatësisht me të pestë në renditjen tabelare. Deri tani, Rahoveci ka 11 fitore e 14 humbje, kurse prishtinasit kanë 12 fitore e 13 humbje.

Ndeshja nis nga ora 20:30 dhe transmetohet direkt në Artmotion.

Si zakonisht të rejat para dhe pas ndeshjes, pesëshet startuese, rezultatin, por edhe raportin final të sfidës do të mund ti gjeni në portalin e vetëm në shqiptari, dedikuar ekskluzivisht basketbollit, AsistiOnline.com

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.