Basketboll

10 MINUTA PARA FUNDIT, BASHKIMI VAZHDON ME EPËRSI TË LEHTË NDAJ PRIZRENIT 16

Prishtinë(AsistiOnline) – Përfundon çereku i tretë i duelit ndërmjet, Bashkimit dhe Prizrenit 16, sfidë kjo e vlefshme për xhiron 27 në elitën e basketbollit të Kosovës.

Pas çerekut të tretë po avancon skuadra e Bashkimit me rezultatin 71-63.

Te Bashkimi deri tani u dallua, Alban Veseli me 19 pikë.

Te Prizreni 16 aktualisht më i dalluari është, Arti Hajdari me 20 pikë.

_________________________________________________________________________

Përfundon pjesa e parë e duelit ndërmjet, Bashkimit dhe Prizrenit 16, sfidë kjo e vlefshme për xhiron 27 në elitën e basketbollit të Kosovës.

Pas pjesës së parë po avancon skuadra e Bashkimit me rezultatin 46-43.

Te Bashkimi deri tani u dallua, Alban Veseli me 13 pikë.

Te Prizreni 16 aktualisht më i dalluari është, Arti Hajdari me 11 pikë.

_________________________________________________________________________

Përfundon çereku i parë i duelit ndërmjet, Bashkimit dhe Prizrenit 16, sfidë kjo e vlefshme për xhiron 27 në elitën e basketbollit të Kosovës.

Pas çerekut të parë po avancon skuadra e Prizrenit 16 me rezultatin 20-22.

Te Bashkimi deri tani u dallua, Alban Veseli me 11 pikë.

Te Prizreni 16 aktualisht më i dalluari është, Arti Hajdari me 7 pikë.

_________________________________________________________________________

Ju sjellim pesëshet startuese të ndeshjes, Bashkimi – Prizreni 16 , sfidë kjo e vlefshme për xhiron 27 në ArtMotion Superligën e Kosovës.

Bashkimi: Lewis, Bunjaku, Veseli, Ross, Florveus.

Prizreni 16: Coy, Hajdari, Morina, Davis, Cannefax.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.