Basketboll

Konfirmohet paralajmërimi i AsistitOnline, Smits prezantohet te Efesi e Poirier arrin në Stamboll

Prishtinë(AsistiOnline) – Letonezi Rolands Smits është transferimi më i ri te Anadolu Efesi.

Lajmin e ka konfirmuar sot faqja zyrtare e gjigantit turk të basketbollit, derisa dje AsistiOnline.com kishte paralajmëruar ekskluzivisht se Smits e Poirier do jenë transferet më të reja të klubit nga Stambolli.

Smits është prezantuar sot nga Efesi e AsistiOnline.com ka mësuar poashtu se është çështje kohe edhe prezantimi i Vincent Poirier i cili tashmë gjendet në Stamboll.

Nënshkruam kontratë 2 sezonale me lojtarin e suksesshëm Rolands Smits! Mirë se erdhe Rolands”, shkruan faqja zyrtare e Anadolu Efesit.
Smits sezonin e kaluar luajti te Zalgiris Kaunas, ndërsa Poirier luajti te Real i Madridit. /AsistiOnline.com/

Ekskluzive-EU: Vincent Poirier e Rolands Smits te Anadolu Efesi çështje e kryer

Mund të jetë një imazh i 2 persona, njerëz që luajnë basketboll dhe teksti

 

 

Komentet janë të mbyllura.