Peja

DERBI I SË DIELËS NË “KARAGAÇ”

Prishtinë(AsistiOnline) - Dita e sotme pritet të na përcjellë me një super ndeshje, që zhvillohet në kuadër të xhiros së 17-të në elitën e basketbollit...

SUPERLIGA VJEN ME SUPER-NDESHJE NË VIKEND

Në fundjavë do të zhvillohet xhiroja e 17-të në Superligën e Kosovës në basketboll, që pritet të jetë shumë interesante. Ndeshja kryesore e kësaj xhiro...

RAHOVECI ARRIN FITOREN E PARË NË LIGËN BALLKANIKE

Prishtinë(AsistiOnline) - Rahoveci e ka arritur fitoren e parë dhe historike në Ligën Ballkanike. ”Vreshtarët” në “Mizahir Isma” kanë mposhtur skuadrën tjetër kosovare, KB Peja me...

DUELI I SKUADRAVE KOSOVARE NË LIGËN BALLKANIKE, SONTE NË “MIZAHIR ISMA”

Sonte do të zhvillohet derbi kosovar në Ligën Ballkanike. Rahoveci e pret Pejën në përballjen që fillon nga ora 19:00 në palestrën “Mizair Isma”. Vreshtarët...

MBYLLET XHIRO E 16-TË, BASHKIMI BARAZOHET ME LIDERIN

Prishtinë(AsistiOnline) - Vikendin që lamë pas, është mbyllur edhe xhiro e 16-të e Superligës së Basketbollit të Kosovës. Edhe kjo xhiro, prodhoi ndeshje,m dhe rezultate të...

VAZHDON SHKËLQIMI I BASHKIMIT, MPOSHTET EDHE PEJA

Prishtinë(AsistiOnline) - Bashkimi i Prizrenit e ka arritur edhe fitoren e 11-të në elitën e basketbollit kosovar. Prizrenasit kanë triumfuar në derbin e vjetër ndaj Pejës...

Ç3: BASHKIMI RIKTHEN EPËRSINË NDAJ PEJËS

Është mbyllur çereku i tretë i ndeshjes, Bashkimi-Peja e vlefshme për xhiron e 16-të në Superligën e Kosovës. Pas çerekut të tretë skuadra vendase e...

MBYLLET PJESA E PARË NË PRIZREN: EPËRSIA KALON NË ANËN E PEJËS

Është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes, Bashkimi-Peja e vlefshme për xhiron e 16-të në Superligën e Kosovës. Pas pjesës së parë po avancon skuadra...

Ç1: BASHKIMI VETËM +2 NDAJ PEJËS

Është mbyllur çereku i parë i ndeshjes, Bashkimi-Peja e vlefshme për xhiron e 16-të në Superligën e Kosovës. Pas çerekut të parë po avancon skuadra...

Të fundit: