Basketboll

Ç1: PRISHTINA RRËMBEN AVANTAZHIN FILLESTARË

Prishtinë (AsistiOnline) – Ka përfunduar çereku i parë i ndeshjes së tretë gjysmëfinale në Superligën e meshkujve, Bashkimi – Z Mobile Prishtina .

Pas kësaj pjesë loje, po avancon skuadra mysafire e Prishtinës me shifrat, 14-21.

Deri më tani tek Bashkimi po dallohen, Wofford me 7 e Hajrizi me 5 pikë.

Tek Prishtina më të mirët janë, Bashir me 10 e Myles me 8 pikë.

Ndeshje tejet interesante dhe pothuajse e barabartë po zhvillohet në ”Sezai Surroi”. Të dyja ekipet po luajnë kujdesshëm.

Komentet janë të mbyllura.