LOWRY-LEONARD PËR FITORE, TORONTO BARAZON GJITHÇKA

0

Prishtinë (AsistiOnline) – Toronto Raptors ka barazuar serinë finale të Konferencës Lindore ndaj Milwaukee Bucks, në NBA.

Skuadra kanadeze që luan në NBA, ka shënuar edhe fitoren e dytë rresht në Palestrën e vetë, për ta gëzuar publikun vendas jashtëmase me fitore 120-102.

Më të dalluarit në fitoren e Raptors dje ishin, Kyle Lowry me 25 pikë, por lojë të mirë shfaqi edhe i zakonshmi Kawhi Leonard që realizoi 19 sosh.

Tek Bucks s’mjaftuan për fitore, Middleton me 30 pikë dhe Antetokounmpo me 25 sosh.

Me këtë fitore, Toronto barazon gjithçka në finalen e Konferencës Lindore në 2-2 dhe seria zhvendoset në Arenën e Bucks.