Basketboll

BULLGARIA ARRIN FINALEN E KAMPIONATIT EVROPIAN NË PRISHTINË

Prishtinë(AsistiOnline) – Përfaqësuesja e Bullgarisë është finalisti i parë i Kampionatit Evropian – Divizioni B.

Bullgaria ka mposhtur në gjysmëfinale, Irlandën 58-68 dhe është kualifikuar në finalen e këtij kampionati.

Ky kampionat prestigjioz për femra po mbahet në Prishtinë dhe në të po merrë pjesë edhe Kosova.

Komentet janë të mbyllura.