Basketboll

500 EURO DËNIME, NGA XHIRO E PARË E SUPERLIGËS

Prishtinë(AsistiOnline) – Pas përfundimit të xhiros së parë në Superligën e Basketbollit të Kosovës, janë publikuar dënimet që kanë marrë klubet në javën hapëse të stinorit.

Në bazë të raporteve të vëzhguesve nga ndeshjet e Xhiros së I-të Superligës së Kosovës të zhvilluara më 28/29 .09.2019 , Komesari i Garave ka bërë regjistrimin e ndeshjeve dhe ka shqiptuar këto dënime:

VENDIME:
1.Bujar Loci ( KB.Sigal Prishtina) Konform Nenit 50.2 te PG denohet me 150 euro.
2.Edmond Azemi ( KB.Sigal Prishtina) Konform Nenit 50.1 te PG denohet me 100 euro.
3.Fazli Vitia( KB.Lipjani) Konform Nenit 50.1 te PG denohet me 100 euro.
4.Arbnor Rifati ( KB.Ponte) Konform Nenit 50.2 te PG denohet me 150 euro.

Në total 500 euro dënime për 3 akterë të ekipeve të Superligës(Prishtina, Lipjani, Ponte Prizreni).

 

Komentet janë të mbyllura.