Basketboll

P1: RAHOVECI MERR AVANTAZHIN PËR VETE NË THERANDË

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes së tretë dhe njëherazi derbi në xhiro’në e gjashtë në Superligën e Kosovës sonë për stinorin e ri, ndërmjet Golden Eagle Yllit e Rahovecit.

Pas pjesës së parë ekipi mysafirë i Rahovecit ka rimarrë avantazhin 37-51.

Tek Ylli deri më tani po dallohet, Adger me 14 pikë e Zekiqi me 11 pikë.

Tek Rahoveci deri tani u dalluan, Gunjina me 10 pikë e Gray me 9 pikë.

 

Komentet janë të mbyllura.