Basketboll

SUNS NË KRYE ME SUPER-BOOKER JU SHKAKTOJNË HUMBJEN E PARË PHILADELPHIAS

Prishtinë(AsistiOnline) – Phoenix Suns ia kanë shkaktuar humbjen e parë në stinorin e ri të NBA, Philadephia Sixers.

Suns që sivjet po luajnë për mrekulli dhe kanë vetëm dy humbje, karshi pesë fitoreve, ia kanë dalur ta mposhtin favoritin në letër, Philadelphian 114-109, duke ua shkaktuar humbjen e parë të stinorit atyre.

I zakonshmi, Devin Booker me plotë 40 pikë, ishte lojtari kryesorë në këtë fitore të madhe të Suns, por u dallua edhe Rubio me 21 pikë.

Tek Phila s’mjaftuan për fitore, Horford me 32 pikë e Harris me 24 sosh.

https://m.youtube.com/watch?v=yW64OM5NBFQ

Komentet janë të mbyllura.