Basketboll

VAZHDON “MALLKIMI” PËR GOLDEN STATE

Prishtinë(AsistiOnline) – Ish-kampionët e NBA-së, Golden State Warriors nuk e kanë ndërmend të këndellen nga kriza që i ka kapluar.

Warriors kanë pësuar edhe humbjen e 17-të të stinorit natën e mbrëmshme, duke u mposhtur kësaj radhe ngushtë nga Orlando Magic 100-96 dhe në këtë stinor të ri të NBA-së kanë vetëm katër fitore, që shumë kujt mund ti duket e pabesuesheme.

Francezi Evan Fournier me 32 pikë dhe Ross me 19 sosh, spikatën në këtë fitore të Magic.

Tek Warriors s’mjaftuan, Robinson me 19 pikë e Paschall me 17 sosh.

 

 

Komentet janë të mbyllura.