Basketboll

TOP-ASISTUESIT E VJESHTËS NË SUPERLIGË(VIDEO+LAJM)

Prishtinë(AsistiOnline) – TOP ASISTUESIT E VJESHTËS 2019/2020

1. MALCOLM ARMSTED (PEJA) 7,6 AST
2. DEVAUGHN JENKINS (LIPJANI) 6,9 AST
3. FAHRO ALIHOXHIQ (SIGAL PRISHTINA) 6,4 AST

Mbret i asistimeve në Superligën e Kosovës në vjeshtë ishte reprezentuesi i Kosovës dhe plejmejkeri i Pejës, amerikani i natyralizuar Malcolm Armsted me 7,6 asistime për ndeshje ndërsa pas tij vijnë Stuckey i Lipjanit me 6,9 dhe Canada i Ponte Prizrenit me 6.4 asistime

 

Komentet janë të mbyllura.