Basketboll

ZYRTARE: EDHE YLLI PËRFORCOHET ME NJË TË HUAJ

Prishtinë(AsistiOnline) – Skuadra e Golden Eagle Yllit është përforcuar me një lojtar të huaj para ballafaqimit me Rahovecin.

Klubi therandas ka arritur marrëveshje me lojtarin amerikan, Keith Frazier.

Fraizer është lojtar i pozitave 2 dhe 3, i gjatē 196 cm, ai njihet për shpejtësinë dhe eksplozivitetin e tij në depërtime.

Për Keith aventura në Evropë fillon tek Golden Eagle Ylli, ai vie nga kolegjet amerikane (Southern Methodist,North Texas,UTEP) ku ka luajtur me nje mesatare prej 12 pike per ndeshje 5 kercime dhe 2 asistme.

Komentet janë të mbyllura.