PËRFORCIMET E SKUADRAVE NË LIGËN E PARË DHE TË DYTË TË MESHKUJVE

Prishtinë(AsistiOnline) – Sot ka përfunduar afati kalimtar për basketbollistë dhe basketbolliste në Kosovë.

Afati ka përfunduar për basketbollistë vendorë, derisa të huajt mund të paraqiten deri para fillimit të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në basketboll.

Afati kalimtar ka përfunduar edhe për Ligën e parë dhe të dytë të meshkujve, ku disa ekipe janë përforcuar edhe me basketbolliste të huaja.

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

Në vijim lista komplete:

LIGA E PARË

Marigona Hill Prishtina:

Ermir Gashi (AS Prishtina) Ilir Hasani (AS Prishtina) Visar Ejupi LD (Rahoveci) Drilon Shala LD (Golden Eagle Ylli) Eliot Peci LD Donat Musa LD Ylli Gashi (Bashkimi) Arbnor Haliti

New Basket:

Derrick Blake Colton (Strshjen Mali i Zi) Bardh Rexha LD Enes Huduti LD Hajriz Hazeri LD Altin Gashi LD Arbër Rushiti (Megasport) Besmir Memaj (Ponte Prizreni)

Prishtina e Re:

Gent Prenaj Dëfrim Hashani Altin Selmancena LD Ermal Bojku LD

KB Lipjani:

Leart Baftiu (Kerasan Prishtina) Rrezon Sadrija (Sigal Prishtina)

Feronikeli:

Fisnik Hoti (Sfera) Indrit Krasniqi (Rahoveci) Sylejman Hoxha (Prishtina e Re) Albin Rexhepi (Sigal Prishtina) Andi Latifi (Kerasan Prishtina) Engjull Sollova (Prishtina e Re) Haris Ahad Arghandiwal

AS Prishtina:

Don Polloshka LD

Drita:

Rinor Ahmeti Erhan Sholla Gent Shala

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

LIGA E DYTË

Dardanët Klinë:

Albin Berisha LD

Shaban Gashi LD

Shendrit Llapi LD

Dukagjini:

Olsi Hasanaj LD

Ndriçim Morina (Pejë)

/AsistiOnline.com/

Të fundit:

Të ngjajshme: