Basketboll

EDO AZEMI: NË BRATISLLAVË PËR TË TREGUAR, SE MUND TË MPOSHTIM ÇDO EKIP

Prishtinë(AsistiOnline) – Optimist tejet i madh për dy ndeshjet e radhës para-kualifikuese të Kosovës për FWC 2023, është shprehur ish-kapiteni i ekipit kosovar, Edmond Azemi.

Në dy ndeshjet e fundit të kësaj faze, Azemi ishte në grumbullim dhe me Islandën u paraqit për 4 minuta lojë, por pa arritur të lërë gjurmë me realizime. Ndërsa në përballjen e dytë, kundër Luksemburgut luajti për 9 minuta, poashtu pa arritur të realizojë.

Në një prononcim për Asistin para dy ndeshjeve të radhës, Edo thotë se ekipi i Kosovës, është munduar që të përgatitet shumë dhe do ta japin maksimumin…

Prononcimi i plotë i Edos në video-link:

 

 

Komentet janë të mbyllura.