Basketboll

VËLLAZNIMI KONFIRMON LAJMIN E ASISTIT, ZYRTARIZON STERLEN NË KRYE

Prishtinë(AsistiOnline) – Skuadra e Vëllaznimit e ka zyrtarizuar sot në krye të shtabit teknik, trajnerin kroat, Franko Sterle.
AsistiOnline.com ditë më parë kishte raportuar ekskluzivisht se gjakovarët janë afër marrëveshjes me trajnerin nga Zara dhe ashtu doli të jetë, sepse ai sot ështëkonfirmuar në.

”Trajneri Sterle ka qenë për shume vite zv.trajner në BC Zadar, ekip me shumë traditë që garon ne Superligen e Kroacisë. Së fundi ishte edhe trajner i KB Bashkimit. Trajneri Sterle përveç që do të angazhohet si tranjer i ekipit të parë, ai do të angazhohet edhe si pjesë e stafit të shkollës së basketbollit në klubin tonë. Ashtu siq edhe premtuam, KB Vëllaznimi do të vazhdoj me përkushtimë të plotë për t’u përmirsuar në të gjitha drejtimet”, shkruan në njoftimin e klubit gjakovar.

/AsistiOnline.com/

EKSKLUZIVE: VËLLAZNIMI NË BISEDIME TË AVANCUARA ME FRANKO STERLEN!

Komentet janë të mbyllura.