Basketboll

VËLLAZNIMI FITON NGUSHTË DERBIN E XHIROS HAPËSE NË LIGËN E PARË

Prishtinë(AsistiOnline) – Vëllaznimi e ka nisur me fitore edicionin e ri të Ligës së parë.

Skuadra gjakovare ka triumfuar ndaj New Basketit në derbin e kësaj xhiroje hapëse me rezultat 56-53.

Ndeshja ishte shumë e baraspeshuar me New Basketin që mbylli pjesën e parë në avantazh të ngushtë 27-33, ndërsa Vëllaznimi u rikthye fuqishëm në pjesën e dytë dhe triumfoi.

Ujkan Karanezi ishte i vetmi që arriti pikë dyshifrore në fitoren e Vëllaznimit sonte, 18 pikë e 14 kërcime, derisa u dalluan edhe Atik Koshi e Bardh Rexha me nga 9 pikë.

Te New Basketi s’mjaftuan assesi për fitore, Jamesio Rhime me 17 pikë dhe Egzon Kuqi me 13 sosh.

/AsistiOnline.com/

 

Komentet janë të mbyllura.