Basketboll

SONTE KRYENDESHJA E XHIROS MES PRISHTINËS DHE BASHKIMIT

Prishtinë(AsistiOnline) – Një super-ndeshje na pret sonte në kuadër të xhiros së dhjetë në ArtMotion Superligës së Kosovës.

Dy skuadrat e vjetra rivale të kahmotshme, Prishtina dhe Bashkimi do të duelojnë mes vete në Pallatin e Sporteve në kryeqytet sonte.

Të dy skuadrat kanë nga pesë fitore dhe katër humbje, andaj pritet një përballje interesante dhe rivalizuese. Në këtë edicion, fitore shënoi Prishtina në Prizren pas dy vazhdimeve me rezultat 104:105.

Kjo super-përballje fillon sonte nga ora 19:00 dhe transmetohet në KSport.

Si zakonisht të rejat para dhe pas ndeshjes, pesëshet startuese, rezultatin pas çdo çereku, por edhe raportin final të sfidës do të mund ti gjeni në portalin e vetëm në shqiptari, dedikuar ekskluzivisht basketbollit, AsistiOnline.com

/AsistiOnline.com/

 

Komentet janë të mbyllura.