Basketboll

LISTA E KOSOVËS NDAJ NORVEGJISË (DY RISI)

Prishtinë(AsistiOnline) – Për dallim nga dy ndeshjet e para të parakualifikimeve për Eurobasket 2025, Kosova pritet të freskohet me dy lojtarë të rinjë në roster.

AsistiOnline.com ka mësuar ekskluzivisht se selektori i Kosovës, Christos Marmarinos tashmë ka vendosur për 13 lojtarët që do jenë në grumbullim për ndeshjen ndaj Norvegjisë e cila na ka mposhtur në ndeshjen e parë.

Në këtë listë fillimisht ndodhen 13 basketbollistë, ku para ndeshjes ndaj norvegjezëve më pas ajo do të reduktohet në 12shen finale.

Si ardhje të reja në ekip do të jenë Scott Bamforth i natyralizuar dhe Mikaile Tmusiq, ndërsa nga dy ndeshjet e fundit jashtë do mbeten dy të rinjët, Denis Zenelaj e Dion Sheqiri.

Lista e Kosovës:

1.Dardan Berisha – Kapiten
2.Drilon Hajrizi (Trepça)
3.Valon Bunjaku (Bashkimi)
4.Erjon Kastrati (Ylli)
5.Gëzim Morina (Ylli)
6.Fisnik Rugova (Rahoveci)
7.Mikaile Tmusiq (Ylli)
8.Arti Hajdari (Prizreni 16)
9.Scott Bamforth (Le Mans – Francë)
10.Samir Zekiqi (Trepça)
11.Meriton Ismaili (Prishtina)
12.Muhamedali Janjeva (Prishtina)
13.Dion Sheqiri (Trieste – Itali).

/AsistiOnline.com/

 

 

Komentet janë të mbyllura.