Basketboll

Ç3: VAZHDON EPËRSIA E NGUSHTË E RAHOVECIT NDAJ PRIZRENIT 16

Prishtinë(AsistiOnline) – Përfundon çereku i tretë i duelit ndërmjet, Bashkimit dhe Pejës.

Pas çerekut të tretë po avancon skuadra e Rahovecit me rezultatin 67-66.

Te Rahoveci më i miri deri tani ishte, Ivan Koljeviq me 16 pikë.

Te Prizreni 16 deri tani u dallua, Arti Hajdari me 19 pikë.

—————————————————————————————————————————————-

Përfundon pjesa e parë e duelit ndërmjet, Bashkimit dhe Pejës.

Pas pjesës së parë po avancon skuadra e Rahovecit me rezultatin 48-44.

Te Rahoveci më i miri deri tani ishte, Ivan Koljeviq me 14 pikë.

Te Prizreni 16 deri tani u dallua, Tyrrell Williams me 12 pikë.

—————————————————————————————————————————————-

Ju sjellim pesëshet startuese të ndeshjes, Rahoveci – Prizreni 16, ndeshje kjo e vlefshme për xhiron 22 të ArtMotion Superligës së Kosovës

Rahoveci starton kështu: Dunans, Mala, Jones, Rugova, Koljeviq.

Prizreni 16 e nisë me këtë pesëshe: Hajdari, Morina, Davis, Cannefax, Williams.

/AsistiOnline.com

Komentet janë të mbyllura.