Basketboll

Kosova U18 te femrat mposhtet nga Armenia

Prishtinë(AsistiOnline) – Përfaqësuesja e Kosovës U18 te femrat, sot e ka zhvilluar ndeshjen e dytë në Kampionatin Evropian – Divizioni B i cili po mbahet në Durrës.

Vashat e reja kosovare janë mposhtur nga Armenia me rezultat final 73-48.

Me përjashtim të periodës së fundit (14-14) tri të parat i fitoi ekipi i vashave armene (19-8, 20-9, 20-17) për të siguruar edhe fitoren e dytë nga 2 ndeshje, derisa Kosova pësoi humbjen e dytë nga po aq ndeshje të luajtura.

Te Kosova sot asnjë lojtare nuk arriti pikë dyshifrore, gjersa Yllza Uka kishte më afër tyre me 9 sosh e Vesa Krasniqi dhe Elsa Shala shtuan nga 7 të tjera.

Ndeshjen e tretë, Kosova e zhvillon nesër ndaj Moldavisë. /AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.