Kosova 3×3: Femrat e mbyllin turneun me fitore ndaj Greqisë, meshkujt mposhten nga Turqia

Prishtinë(AsistiOnline) – Përfaqësuesja e Kosovës 3×3 te femrat e ka mbyllur sot turneun ndërkombëtar U23 i mbajtur në Szolnoki të Hungarisë.

Vashat kosovare kanë triumfuar sot ndaj Greqisë me rezultat 16-21.

Me këtë fitore dhe 5 humbje tjera nga ditët e kaluara, Kosova 3×3 te femrat e mbylli këtë turne të organizuar nga FIBA 3×3.

Në anën tjetër, meshkujt në ditën e fundit pësuan edhe në duelin e fundit duke u mposhtur nga Turqia 21-16, duke mos arritur asnjë fitore nga ky turne dhe përfunduan atë me bilanc 6 humbje nga 6 ndeshje.

/AsistiOnline.com/

 

Të fundit:

Të ngjajshme: