Basketboll

REALI FITON DRAMËN NDAJ PANËS

Prishtinë (AsistiOnline) – Real Madridi ka në ndeshjen derbi të ditës në Euroligën e Basketbollit europian.

Ekipi i Pablo Lasos, ka mposhtur ekipin e Rick Pitinos minimalisht, 73-74.

Panathinaikosi e nisi shumë më mirë takimin e sontëm, duke e mbyllur çerekun e parë, 32-14. Në çerekun e dytë, Reali disi u këndell dhe arriti ta fitojë këtë çerek me +7. Por përsëri pjesa e dytë u mbyll me avantazh të Panës.

Në çerekun e tretë, Reali vazhdoi me lojë edhe më të mirë, por nuk arriti ta përmbys rezultati dhe çereku i tretë, mbaroi me shifrat, . Ndërsa dallimi më i madh u bë në çerkeun e fundit, Reali e fitoi çerekun e fundit me 7 pikë epërsi, poashtu në sekondat e fundit, Rudy Fernandez shënoi për tre pikë dhe ia siguroi Realit një fitore të madhe sonte.

Në fitoren e Realit sonte rol kyq pati, Walter Tavares me double-double(14pk, 16krc) si dhe Rudy Fernandez me 13 pikë.

Përderisa tek Pana u dalluan, Keith Langford e Nick Calathes me nga 14 pikë secili.

 

Komentet janë të mbyllura.