FINALE PRIZRENASE NË LIGËN E DYTË, MEGASPORTI MPOSHT LLAPIN DHE NUK LEJON BEFASI

0

Prishtinë (AsistiOnline) – Skuadra prizrenase Megasport, është finalisti i dytë i ”Play Off”-it të Ligës së dytë.

Skuadra prizrenase e udhëhequr nga Edon Godeni, për pak i ka ikur befasisë së stinorit për tu eleminuar nga ”Play Off”-i, por sonte ishte e vëmendshme dhe në ndeshjen e tretë ndaj Llapit, arriti të fitojë takimin dhe të kalojë në finale, ku e pret skuadra tjetër prizrenase, New Basket.

Prizrenasit sonte mposhtën, Llapin e Podujevës me 20 pikë dallim(75-56). Ndërsa me seri të ndeshjeve prizrenasit triumfuan, 2-1.

Pra, finalja e Ligës së dytë. Zhvillohet në mes të dy skuadrave prizrenase, Megasport – New Basket.