Basketboll

SFIDË INTERESANTE EDHE NË THERANDË

Prishtinë (AsistiOnline) – Sfida përmbyllëse e xhiro’së së 27-të në elitën e basketbollit kosovar luhet në Suharekë.

Golden Eagle Ylli që aktualisht ka pozitën e 2-të në renditje, mirëpret në ”13 Qershori”, skuadrën e papërshtatshme të Lipjanit.

Ylli me fitore kërkon të forcojë pozitën e dytë, përderisa Lipjani që në stinorin pranverorë ju ka bërë telashe të mëdha të gjitha ekipeve, kërkon të fitojë për të hyrë sa më fuqishëm në ”Play Out”.

Sfida nis në orën, 19:00 dhe transmetohet në Art Motion. Platforma që po bën revolucion në basketbollin kosovar.

Komentet janë të mbyllura.