Basketboll

PRIZRENI SOT MIKPRITËS I DUELIT TË VJETËR TË PLAY OFF-IT

Prishtinë (AsistiOnline) – Ndeshja e dytë e ‘’Play Off’’-it të Superligës së basketbollit kosovar zhvillohet poashtu sot në qytetin e lashtë të Prizrenit

Bashkimi që ka përparësinë e terenit vendas në këtë seri, do ta presë rivalin e vjetër nga Mitrovica, Trepçën. Të dyja ekipet hynë në këtë takim, për qëllim të vetëm fitoren. Ndërsa, pak diçka më shumë, ‘’arpagjikt’’ nga Prizreni kanë një llojë, përparësie shkaku që luajnë para publikut të tyre.

Ndeshja nis në orën, 19:00 dhe transmetohet direkt në Platformën më atraktive në vend, Art Motion, që po bën revolucion me transmetime në basketbollin kosovar.

Vlen të ceket, se ekipi që arrin dy fitore kualifikohet në gjysmëfinale, aty ku e pret Z Mobile Prishtina.

Komentet janë të mbyllura.