Basketboll

Ç3: PRISHTINA THELLON EPËRSINË

Prishtinë (AsistiOnline) – Ka përfunduar edhe çereku i tretë i ndeshjes finale të Superligës së Femrave ndërmjet, Bashkimit dhe Prishtinës.

Pas kësaj pjesë loje, po avancon skuadra mysafire e Prishtinës me shifrat, 47-66.

Deri më tani tek Bashkimi po dallohen, Danisha Shaw me 15 pikë e Ulpiana Emra me 12 sosh.

Tek Prishtina më të mirat janë,  Braean Farrar me 18 pikë e Saranda Daci me 15 sosh.

Ndeshje interesante po zhvillohet në Prizren.

Komentet janë të mbyllura.