Basketboll

LA LAKERS ZYRTARIZON TRAJNERIN E RI

Prishtinë (AsistiOnline) – Njëra ndër skuadrat ikonike të NBA-së, LA Lakers është bërë me trajner të ri.

Ekipi nga Los Angeles, ka emëruar për trajner Frank Vogel, ndërsa atij do ti asistoj Jasson Kidd.

Ditë më parë, Lakers shkarkuan nga detyra trajnerin Luke Walton shkaku i mosarritjes në ‘’Play Off’’, përkundër se sivjet shtuan në ekip super-yllin Lebron James.

Vogel më parë ka drejtuar skuadra si: Orlando  Magic dhe Indiana Pacers.

 

Komentet janë të mbyllura.