Basketboll

ZYRTARE: JA KUR FILLON SEZONI 2019/2020 NË BASKETBOLLIN KOSOVAR  

Sot gjatë orëve të para të ditës janë zbuluar datat e fillimit të 2019/2020 në basketbollin kosovar, shkruan Asistionline.com.

Përpos datave të fillimit të sezonit të ri FBK ka zbuluar edhe datat e afatit kalimtar veror të transferimeve.

Poashtu janë zbuluar edhe datat e ndeshjeve të Superkupës së Kosovës në të dyja konkurencat.

Datat e afatit kalimtar veror të transferimeve, ndeshjeve të Superkupës së Kosovës dhe të fillimit të sezonit të ri të garave janë si mëposht:

Afati Kalimtarë për të gjithe lojtarët  e të gjitha kategorive ( dhe lojtarëve te huaj) 27.08- 07.09.2019.
Super Kupa për meshkujt dhe Femrat ( Z Mobile Prishtina  vs Rahoveci  dhe  femrat Prishtina vs Bashkimi )21/22.09.2019.

Fillimi I sezonit te Super Liga 28/29.09.2019./Asistionline.com.

Komentet janë të mbyllura.